Díky aplikaci BPB jsme odstranili už více než 755 závad na území města Brna

Projekt Brňáci pro Brno není žádným nováčkem. S několika technickými přestávkami pomáhá odstraňovat závady ve městě už zhruba 7 let. Městská společnost Brněnské komunikace a.s. (BKOM) projekt pro veřejnost spustila v roce 2010 a v roce 2016 byla webová stránka přizpůsobena pro mobilní chytrá zařízení. .

Od spuštění projektu Brňáci pro Brno eviduje BKOM na 2500 požadavků na odstranění závad. Z toho je ale jen zhruba jedna třetina oprávněných, tedy těch, které spadají do kompetence BKOM. Proto je třeba si uvědomit, že aplikace BPB není určena například k řešení havarijních a krizových stavů na komunikacích, jako jsou např. havárie inženýrských sítí, nefunkční semafory apod. V takovém případě volejte 112, 150, 158.

Aplikace je plně funkční, pokud jde o závadu ve správě BKOM, třeba rozbitý chodník, obrubník nebo poničená dlažba. V některých případech může být závada dokonce odstraněna ze dne na den. Podle toho, o co jde. K rychlejšímu vyřešení a opravám přispívá kategorizace jednotlivých závad. Po nahlášení závady se informace dostane přímo na helpdesk k technikům společnosti Brněnské komunikace, kteří mají problém v dané městské části na starosti. Díky tomu je aplikace maximálně efektivní.

< Všechny aktuality