Aplikace BPB řeší nejčastěji závady na dopravním značení

Za více než 7 let fungování projektu Brňáci pro Brno je jasně vidět, na jaké závady lidé ve městě narážejí nejčastěji. Jsou to poškozené, vyvrácené nebo chybějící dopravní značky. Technici městské společnosti Brněnské komunikace (BKOM) už odstranili 286 těchto nahlášených závad. Díky aplikaci BPB a rychlému opravení značek se pravděpodobně podařilo předejít i následným dopravním nehodám.

Dalšími nejčastějšími závadami v Brně jsou jednoznačně poškozené chodníky. Aplikace zaevidovala na 196 takových případů. Všechny technici následně opravili.

Ani brněnským řidičům není lhostejné, v jakém stavu jsou jejich silnice. BKOM díky aplikaci opravila na 159 nahlášených závad na vozovkách. Potíže s odvodněním ulic pak lidé v Brně ohlásili v 77 případech. Další v pořadí podle četnosti (21) jsou jednoznačně hlášení související se zelení. Jde například o přerostlé stromy nebo keře, které zasahují do komunikací. S pomocí aplikace mohli technici také rychle opravit 9 závad na svodidlech nebo zábradlí. Aplikace BPB řeší i závady na mostech a lávkách, vyřešila jich už 7.

Vzhledem k tom, že se aplikace Brňáci pro Brno těší mezi místními stále větší oblibě, hlášení nejspíš bude v dalších letech přibývat. Závady ve městě by díky tomu mohly mizet o to rychleji.

< Všechny aktuality